Zet-My, z.s.

Zet-My, z.s.

Spolek Zet-My v Olomouci a přilehlých regionech pomáhá rodinám, které pečují o dítě či dospělého se zdravotním postižením. Svým klientům, dospělým a dětem od 4 let s kombinovaným, mentálním postižením, včetně poruchy autistického spektra, poskytuje terénní a ambulantní sociální službu.


Posláním odlehčovací sociální služby ZET je zajistit osobám se zdravotním postižením odpovídající potřeby vedoucí k zabezpečení jejich života a současně zkvalitnit život pečujících osob díky zastoupení v péči a poskytnutí časového prostoru k odpočinku, regeneraci sil a vyřízení potřebných osobních záležitostí.


Spolek v Olomouckém kraji rovněž zavádí metodu homesharing, což je specifická forma odlehčovacího pobytu, který spočívá ve sdílené péči o dítě či dospělého s postižením tak, že o dítě pečuje na předem určenou dobu jiná osoba - tzv. hostitel. Je to proškolený člověk s dobrým srdcem, který v pomoci druhým a v darování svého volného času nachází seberealizaci, dobrý pocit, nevšední pohled na svět a zároveň obohacení; a to nejen svého života, ale i života dítěte.


Kontakty

Adresa:Olomouc, Náves Svobody 706/8a
Kontaktní osoba:Naděžda Škrabalová
předsedkyně spolku
E-mail: zet-my@seznam.cz
Tel.: 722 152 030
Web:https://www.zet-my.cz
TOPlist