STÁNEK S PUNČEM
Charitativní stánek s punčem spojil Olomouc pro dobrou věc
Charitativní stánek s punčem se již stal krásnou předvánoční tradicí, na kterou se každoročně těší mnoho Olomoučanů. Nejde jen o voňavý punč a příjemná setkání na vánočních trzích, ale především o příležitost společně pomáhat tam, kde je to potřeba.
Rok 2024 byl pro nás výjimečný. Poprvé jsme mezi podpořené projekty zařadili také Onkologii Olomouc, a to díky tomu, že se předsedkyně spolku Věra Zukalová stala ambasadorkou onkologických pacientů ve Fakultní nemocnici Olomouc. Díky tomu mohou prostředky z této tradiční benefiční akce pomáhat také lidem, kteří procházejí náročnou onkologickou léčbou.
Výtěžek stánku dosáhl krásné částky 112 551 Kč, kterou využijeme na podporu aktivit a služeb pro onkologické pacienty. Díky těmto prostředkům můžeme realizovat projekty zaměřené na psychickou podporu, zlepšení kvality života během léčby i vytváření komunity lidí, kteří si navzájem pomáhají překonávat těžké životní období.
Velké poděkování patří všem návštěvníkům, kteří se u našeho stánku zastavili, dali si punč a svým příspěvkem podpořili dobrou věc.
Zvláštní poděkování patří zpěvákovi legendární kapely Mňága@&Žďorp Petru Fialovi, novináři a publicistovi Bohumil Pečinka a rodině Zukalových, kteří se na organizaci a průběhu akce podíleli. Velmi si vážíme také zdravotníků Onkologické kliniky FN Olomouc, kteří se do projektu s nadšením zapojili a pomohli vytvořit jedinečnou atmosféru plnou lidskosti, solidarity a dobré nálady.
Děkujeme všem, kteří dokazují, že pomoc druhým může mít mnoho podob. Někdy stačí jeden hrnek punče, aby vzniklo něco, co přinese radost, podporu a naději těm, kteří ji právě potřebují nejvíce.
