JITROCEL / Filípek

Náš „jiný“ život začíná v roce 2017, kdy se narodil syn Filípek. Zprvu se zdálo, že je zdravý, ale bohužel mu nebylo dáno do vínku být raubířem, který bude mít odřená kolena, bude lozit po stromech a s ostatními kluky hrát fotbal.

Filípek se narodil s nevyléčitelnou nemocí Pelizaeusova-Merzbacherova choroba. Tato nemoc se projevuje především poruchou motoriky a zhoršováním kognitivních funkcí. Filípek sám nechodí, zvládne se pohybovat jen lezením. Toto onemocnění se věkem bude stále zhoršovat, jediné, jak je možné Filípkův stav udržovat jsou kvalitní a intenzivní neurorehabilitace. Tyto bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a jsou velmi finančně nákladné.

Filípek se ale i přes těžkou diagnózu nevzdává, je to velký bojovník, který by chtěl vše umět a zvládat sám. Jeho největším vzorem je sestřička Míša. I díky rehabilitacím teď dokáže s pomocí chodítka udělat pár kroků a s oporou se postavit. Je usměvavý a velmi společenský. Filípek nás všechny naplňuje láskou, a nadějí, že vše může dopadnout jinak, než je dáno v diagnóze.

Pomoc pro Filípka

Bankovní spojení - FIO banka, a.s.,
č. účtu: 2600983900/2010
VS: 2009030

Filípek
TOPlist