JITROCEL / Samvel a Gagik Barsegian

Samik se narodil předčasně ve 33. týdnu a od začátku se vyvíjel pozdě, ale pro nedostatek informací jsme začali cvičit Vojtovu metodu bohužel až po prvním roce. Následoval Bobath koncept a další méně známé metody rehabilitace. V 7 letech se Samik naučil lézt po čtyřech. Nové dovednosti jsou pro něj náročné, takže musí každý den cvičit doma. Bez pravidelné rehabilitace profesionálními fyzioterapeuty se stav jeho svalů bohužel zhoršuje.

Mladší syn Gagi se narodil jako nejzdravější miminko a téměř ve 3 letech běhal jako Flash. Po autonehodě utrpěl poranění páteře a od té doby přestal chodit a sedět. Za měsíc se naučil znovu plazit a sedět. 7 měsíců po úrazu udělal první dva kroky podruhé v životě a stále se snaží naučit něco nového, např. skákání, stoj na jedné noze, vstávání bez použití rukou a tak dále. Svým úsilím a cvičením se naučil chodit na krátké vzdálenosti bez chodítka, používá však AFO-ortézy. Sní o tom, že jednou bude zase běhat rychleji než jeho přátelé a kamarádi. Proto velmi rád trénuje s tetami v Jitrocelu.

Chodili jsme do Jitrocelu na intenzivní kurzy. Nedávno jsme se kvůli dětem přestěhovali do Olomouce, protože velmi chceme častěji praktikovat odbornou fyzioterapii pro naše kluky.

Budeme velmi vděční, pokud nás v tom podpoříte.

Pomoc pro Samika a Gagika

Bankovní spojení - FIO banka, a.s.,
č. účtu: 2600983900/2010
VS: 2009027

Samvel a Gagik Barsegian
TOPlist