JITROCEL / Ondřej Pavel

Ondrášek se narodil 18. prosince 2007. Je to moc hodný a milý chlapec, ale nemůže běhat a hrát si jako ostatní děti. V důsledku těžkého dlouhého porodu se přidusil a trpí dětskou mozkovou obrnou. Přesto, že není mentálně postižený, nedokáže si dát ani ručičky k obličeji nebo v nich něco udržet, sám nesedí, nebatolí se ani neleze a je plně závislý na pomoci svých blízkých.


Už od prvních dnů cvičí a také jezdí do lázní, ale teprve díky velmi intenzivní terapii ve speciálním oblečku začal Ondra dělat první viditelné pokroky. Má dnes výrazně pevnější trup a uvolnily se mu dříve křečovitě zaťaté pěstičky. Díky rehabilitaci se naučil jezdit na speciální tříkolce a dokáže hlavu kontrolovat natolik, že se učí ovládat počítač očima.


Ze všeho nového, co sám dokáže, se velmi raduje, protože jeho postižení je jen tělesné, mentálně je to velmi inteligentní a citlivé dítě. Aby však Ondra mohl dělat další pokroky je nutná intenzivní každodenní rehabilitace, která je však finančně nákladná. Proto budeme moc rádi za každou pomoc.

Pomoc pro Ondru

Bankovní spojení - FIO banka, a.s.,
č. účtu: 2600983900/2010
VS: 2009001

Ondřej Pavel
TOPlist