JITROCEL / Bertina Muchka

Bertinka (3 roky) svůj vstup na svět neměla vůbec lehký, i když v bříšku byla v pořádku a spokojená. Během týdne se vše změnilo. A to nejen její rodině, ale hlavně Bertince. Ve 34. týdnu těhotenství lékaři zjistili dceři krvácení do mozku a rozvoj hydrocefalu z neznámé příčiny. Už ve třech dnech života byla na první operaci mozku. Těch bylo pak ještě několik. Teď má v hlavičce zavedenou speciální hadičku (shunt), který ji vede přebytečný mozkomíšní mok do bříška. Všechny zákroky krásně zvládla, ale bohužel její diagnóza jí moc do karet nehraje. Následkem její nemoci má ochrnutou levou nožičku i ručičku a částečně odumřený zrakový nerv, takže špatně vidí.

Už v porodnici začala Berti cvičit Vojtovu metodu, potom doma s maminkou 4x denně. Nyní dochází ještě na ergoterapii do FN a do Lokomočního centra Jitrocel na Bobath koncept. Tyto intenzivní rehabilitace jí velice prospívají a dělá velké pokroky. Díky velké dřině Bertinky, její maminky, rodiny a všem jejím fyzioterapeutkám začala před 3. narozeninami konečně chodit. I když to není ještě 100%, jsme nadšeni a vidíme, že všechna ta cvičení, konzultace a velké odříkání mají opravdu smysl.

Podle rehabilitačních specialistů je potřeba v tomto nízkém věku rehabilitaci věnovat maximum, jen tak je naděje pro dosažení nejlepších výsledků. Proto vás Bertinka chce poprosit o příspěvek na její nákladné rehabilitace, aby nám mohla ukázat, co všechno dokáže, když jí někdo pomůže.

Pomoc pro Bertinku

Bankovní spojení - FIO banka, a.s.,
č. účtu: 2600983900/2010
VS: 2009018

Bertina Muchka
TOPlist